Nieuwsbericht

Vacature: gedreven projectmedewerker Sociaal werk versterkt

4 juli 2024 | 3 minuten lezen

Wil je aan de slag bij een maatschappelijk relevante organisatie met landelijke zichtbaarheid? En wil je bijdragen aan een hechtere samenwerking tussen het medisch en sociaal domein, op regionaal en lokaal niveau? Dan is de functie van projectmedewerker bij Sociaal Werk Nederland echt iets voor jou!

Gedreven projectmedewerker Sociaal werk versterkt

(28-36 uur per week)

Wie zijn wij?
Sociaal Werk Nederland is de brancheorganisatie voor het sociaal werk in Nederland. Met ruim 500 sociaalwerkorganisaties als lid vertegenwoordigen we ruim 80% van de branche. We scheppen de voorwaarden waaronder onze leden hun werk zo goed mogelijk kunnen doen, zodat we gezamenlijk bijdragen aan veerkrachtige inwoners in vitale wijken.

Via het programma ‘Sociaal werk versterkt’ en onze activiteiten gericht op het versterken van de sociale basis, ondersteunen we onze leden bij hun positionering in de regio. We inspireren en gidsen sociaalwerkorganisaties in hun samenwerking onderling en met zorgpartijen. Zodat bewoners kunnen rekenen op goede zorg en ondersteuning, laagdrempelig en dichtbij.

Wat ga je doen?

Als projectmedewerker werk je voor het genoemde programma en ondersteun je onze leden bij hun positionering in de regio. In je dagelijkse werk:

 • Initieer, organiseer en evalueer je (delen van) de diverse projectopdrachten, waaronder het onderhouden van de contacten met de deelnemende partnerorganisaties;
 • Organiseer en begeleid je de inhoudelijke programma-activiteiten. Denk hierbij aan het plannen en mede organiseren van webinars, regionale bijeenkomsten en de vergaderingen van de kerngroep;
 • Ben je het eerste aanspreekpunt voor externen met (praktische) vragen;
 • Werk je mee aan praktijkproducten voortkomend uit de projecten;
 • Ben je de steun en toeverlaat van de programmamanager. Je helpt bij de bewaking van de voortgang van het subsidieplan, faciliteert bij de projectplanning en de projectadministratie;
 • Plan je reguliere afstemmingsoverleggen met het ministerie van VWS en bereid je deze voor; en
 • Werk je in de uitvoering samen met de programmamanager, projectleider en communicatieadviseur.
   

Wie ben jij?

 • Teamspeler. Je werkt actief samen en helpt en ondersteunt je teamleden bij het realiseren van de gemeenschappelijke doelen;
 • Loyaal. Je voelt je verbonden met het sociaal werk en je draagt dit ook uit;
 • Resultaatgericht. Je gedijt goed in een projectorganisatie, je werkt actief en gestructureerd aan het behalen van resultaten en doelstellingen;
 • Gastvrij. Je vindt het leuk om (online) events tot in de puntjes te organiseren en zorgt dat alles op rolletjes loopt;
 • Verbindend. Je bent een spin in het web.
 • Betrokken en dienstverlenend. Je bent intrinsiek gemotiveerd om samen met je collega's het programma tot een succes te maken zodat onze leden hun waardevolle werk nog beter kunnen doen.
 • Communicatief sterk. Je beschikt over uitstekende luistervaardigheden en je kunt hoofd- en bijzaken onderscheiden.
 • Goede schrijver. Je hebt een vlotte pen, schrijft begrijpelijk en correct en stemt je schrijfstijl af op het beoogde doel en doelgroep. 
   

Wat breng je mee?

 • HBO werk- en denkniveau
 • Affiniteit met en kennis van het sociaal werk
 • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring als projectmedewerker in een brede complexe context en hebt bewezen concrete projectresultaten op te kunnen leveren
   

Wat mag je verwachten?
Je komt te werken bij een organisatie die midden in de samenleving staat, waar je volop uitdagingen vindt en ruimte krijgt om jezelf verder te ontwikkelen. We werken vanuit hartje Utrecht met een hecht en professioneel team van ruim 20 bevlogen collega’s. De sfeer is informeel en je krijgt veel vrijheid om op je eigen manier invulling te geven aan je werk.

Je start met een tijdelijke aanstelling (32-36 uur per week) die we, bij wederzijdse tevredenheid, graag omzetten in een contract tot in ieder geval het einde van het programma (voorjaar 2026). Verder kun je onder meer rekenen op:

 • Salaris tussen € 3.806 en € 5.774 bruto per maand (op basis van 36 uur)
 • Individueel Keuzebudget (IKB) met onder meer 8% vakantietoeslag en 8,3% eindejaarsuitkering
 • Loopbaanbudget met ruimte voor opleidingen en ontwikkeling
 • Pensioenregeling bij Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW)
   

Ben je geïnteresseerd?
Reageer dan zo snel mogelijk, de gesprekken zijn in principe op 15 en 22 augustus. We ontvangen je motivatie en CV graag uiterlijk 10 augustus a.s. via e-mail aan Lineke Lammen. Voor meer informatie kun je tot 12 juli a.s. terecht bij programmamanager Julia den Hartogh via tel. (06) 1305 0043. Bij voorkeur start je zo snel mogelijk.

We willen als team een goede afspiegeling zijn van de samenleving. Je bent bij ons welkom ongeacht waar je vandaan komt en hoe je in het leven staat. Wij zijn benieuwd naar jouw talenten en wat jij kunt bijdragen aan Sociaal Werk Nederland.

Een overzicht van onze actuele vacatures vind je hierAcquisitie naar aanleiding van deze vacature wordt niet op prijs gesteld.