Themaoverzicht

Markt, Strategie & Innovatie

Arbeidszaken & Ondernemerschap

Sociaal Werk Nederland is constant gespitst op veranderingen in de markt. Marktontwikkelingen signaleren, inzichtelijk maken en de strategische implicaties of mogelijke scenario’s benoemen: zo ondersteunen we onze leden bij het maken van hun (lokale) strategische keuzes. Ook ontwikkelen we doe-het-zelfinstrumenten die leden helpen bij het maken van marktanalyses. Innovatie, positionering en profilering zijn andere belangrijke thema’s. Samen met onze leden zetten we innovatietrajecten op en ontwikkelen we positionpapers die bijdragen aan versterking en profilering van de branche.

Nieuwsbericht

Expeditie Sociale Technologie levert gids en animatie op

Op 16 november 2020 geplaatst door

De Expeditie Sociale Technologie raakt behoorlijk op stoom. De eerste verkenningen hebben nu al twee producten opgeleverd: de Gids Sociale Technologie en een animatie

Expeditieleider Christa Nieuwboer: ‘De animatie geeft antwoord op de vraag: waarom moet het sociaal werk bezig zijn met technologie? En ook waarom het zo belangrijk is om het daar nu over te hebben als organisatie. Om dat gesprek aan te gaan kun je deze animatie delen met collega’s en zeker ook met directie en management, zodat iedereen een helder beeld kan krijgen waarover het gaat.’

De Gids Sociale Technologie is een groeidocument dat gedurende de expeditie steeds wordt aangevuld met nieuwe voorbeelden van bruikbare sociale technologie. 'In de huidige versie is al een hoofdstuk gewijd aan “serious games”, zoals de B-Appy, een app die inzicht geeft in je gezondheid, op basis van het model van Machteld Hubers Insititute for Positive Health (IPH).'

De Expeditie Sociale Technologie: waarom ook alweer?
Uit een quickscan in april 2020 bleek dat veel leden van Sociaal Werk Nederland behoefte hebben aan ondersteuning voor een beter gebruik van online sociaal werk en digitale sociale technieken. Lector Christa Nieuwboer werd gevraagd om daarvoor een plan van aanpak te schrijven. ’Kort gezegd gaan we op onderzoek uit; dat doen we samen met de leden van Sociaal Werk Nederland en van andere netwerken, waaronder innovatielabs in het mbo- en hbo-onderwijs, én landelijke en regionale innovatienetwerken waarin zorg en welzijn experimenterend leren. We verzamelen in korte tijd informatie en mooie voorbeelden die laten zien hoe technologie kan bijdragen aan de doelen van het sociaal werk. Dat leidt tot inspiratie en concrete vervolgstappen om de kansen van sociale technologie volop te benutten.’
Tijdens de eerste sprintreview van de expeditie presenteerde ze de eerste resultaten. En inmiddels zijn dus ook de gids en de animatie beschikbaar.

Oproep
De Expeditie is een zoektocht; de gids is een groeidocument. Christa Nieuwboer: ‘We zijn dus nog op zoek naar beleidsplannen, voorbeelden, visidocumenten van sociaalwerkorganisaties die al bezig zijn met sociale technologie en digitaal werken. Voed ons, en help de branche mede vooruit! Je kunt je input mailen naar expeditiesocialetechnologie@gmail.com.’

Meer weten?

Om te reageren dien je eerst in te loggen.

Heb je nog geen profiel? Registreer dan eerst om een nieuw profiel aan te maken.
Ik wil delen
Home
Corona
Over ons
Sociaal werk in beeld
Thema's
Voor leden
Onze leden in kaartLid wordenContact Inloggen
Ik wil delen:
Sluiten