Themaoverzicht

Bedrijfsvoering & Financiering

Arbeidszaken & Ondernemerschap

Een sterke branche vraagt om gezonde bedrijven met een goede bedrijfsvoering. Als brancheorganisatie draagt Sociaal Werk Nederland daaraan bij door onze leden te informeren over bijvoorbeeld financieringsbronnenen fiscaliteit. Speciale aandacht is er voor aanbesteden en de relatie met gemeenten (inkoopmodellen), want die relatie is cruciaal voor effectief sociaalwerk. We pleiten voor goede en heldere afspraken en werken samen met relevante partijen aan instrumenten om dit te bevorderen. Om organisaties financieel gezond te houden laten we financiële kengetallen ontwikkelen. Daarnaast stellen we adviezen op over hoe om te gaan met financiële uitdagingen, ontwikkelingen en tegenslagen.

Nieuwsbericht

Jet Bussemaker over het sociaal werk: ‘Durf het verschil te maken’

Op 23 juni 2020 geplaatst door

Jet Bussemaker pleitte tijdens veelbekeken webinar van Sociaal Werk Nederland voor andere bestuursvorm om de gevolgen van de coronarecessie in te dammen.

Hoe kunnen we tijdens de hevigste recessie sinds WOII de verscherpte ongelijkheid tackelen? En welke rol zie je daarin voor het sociaal werk? Dat waren twee van de vele vragen aan Jet Bussemaker, voorzitter van de Raad voor Volksgezondheid en Samenleving (RVS) tijdens het eerste en meteen al veelbekeken webinar van Sociaal Werk Nederland op maandag 22 juni. ‘Wat we nodig hebben zijn moedige bestuurders die leiderschap durven te tonen,’ aldus Bussemaker. ‘Kom in beweging, iedereen, dus ook de medewerkers, en durf het verschil te maken.’

In het rapport (Samen)leven is meer dan overleven van de RVS vraagt de raad om extra aandacht voor alles wat tijdens de lockdown onderbelicht is gebleven, zoals de vele sociale- en gezondheidsproblemen waarmee vooral mensen aan de onderkant van de samenleving nu kampen. Bussemaker: ‘Een integrale aanpak tussen scholen, sociaal domein en wonen is noodzakelijk om de opeenstapeling van problemen in wijken aan te pakken. Net zoals aandacht voor verbinding tussen opleiding en praktijk en de inzet van vrijwilligers.'

Het advies van de RVS voor de overheid: kijk breder naar kwaliteit van leven en kwetsbaarheid. Bussemaker: ‘Leg niet top-down maatregelen op, maar neem de inzichten van burgers en medewerkers mee, maak maatwerk mogelijk.’
Voor Bussemaker is goed sociaal werk daarbij onmisbaar: ‘Sociaal werk is een vitaal onderdeel van de samenleving, géén kostenpost.’

Het hele webinar terugzien?

Om te reageren dien je eerst in te loggen.

Heb je nog geen profiel? Registreer dan eerst om een nieuw profiel aan te maken.
Ik wil delen
Home
Corona
Over ons
Sociaal werk in beeld
Thema's
Voor leden
Onze leden in kaartLid wordenContact Inloggen
Ik wil delen:
Sluiten